Тема уроку: Розв’язування вправ із теми «Додавання та віднімання десяткових дробів»
Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів з порівняння, округлення, додавання та віднімання десяткових дробів;
розвивати в учнів інтелектуальні та творчі здібності; виховувати дисциплінованість, відповідальність.
Обладнання: Картки із завданнями.
На дошці напис: ’’Саме на подоланні труднощів росте і розвивається математик. О. Хінчин
Хід уроку
1.Перевірка домашнього завдання: (робота в парах)
№ 1190 а) 2,3+х=5,8 б) х+0,8=37,2 в) 9,6+х=9,9
х=3,5 х=36,4 х=0,3
№ 1191 а) 4,7+2х=8,7 б) 3х+43,7=52,7
х=2 х=3
2. Актуалізація опорних знань учнів.
Учні під керівництвом вчителя повторюють правила і закони арифметичних дій над десятковими дробами, округлення та порівняння дробів.
3. Усний рахунок.
0,01 + 1 = 1,01
0,12 + 3,01 = 3,13
4,25 – 0,25 = 4
7,26 – 0,06 = 7,2
6,56 + 0,43 = 6,99
Математичний диктант.
Обчисли і округли до одиниць:
а) 2,4 + 3,1 = 5,5 ≈ 6
б) 4,28 – 1,17 = 3,11 ≈ 3
в) 6,355 – 4,275 = 2,080 ≈ 2
г) 6,48 + 5,13 = 11,61 ≈ 12
4. Робота в групах.
Чи знаєте ви, що найменша пташка на землі – колібрі важить 1,8 г. Дізнатися скільки важить, треба розв’язавши рівняння, розшифрувати слово — знак між 1 і 8.
1) х+ 5,74 = 9;
2) 5,4 – х = 3,82;
3) х — 5,257 = 19,753;
4) (29,3 – х) + 54 = 69,351;
5. Гра між рядами ’’ Хто швидше?’’.
Клоун Бася йшов до вас,
А на дворі сніг якраз.
Тому цифри намочились,
В картках плями появились.
Тож швиденько поміркуйте
Й цифри вправно намалюйте.
І | ІІ |
40,028 | |
3,7 | 3,700 |
0,9500 | |
0,950 | 40,2800 |
3,070 | |
40,28 | 0,00950 |
0,95 | |
40,0028 | |
3,70 | |
0,95000 |
7. Робота в парах.
Задача. Першого дня купили 4,2 кг борошна, що на 3,32 кг менше, ніж другого. За третій день купили ще 10,7 кг борошна. Скільки кілограмів борошна купили за три дні?
1) 4,2+3,32=7,52 (кг) ІІ дня
2) 4,2+10,7+7,52=22,42 (кг) разом
Відповідь: за три дні купили 22,42 кг.
8. Задача на логічне мислення.
За одну мить виправте помилку в доданках:
29,8 + 79,3 = 103,1;
(вправа викладається на набірному полотні.)
Відповідь:перевернути дев’ятки.
9. Завдання додому: п.25-26 №1042, №1054
10. Підсумок уроку: Що ми сьогодні робили на уроці?
ЗАВАНТАЖИТИ конспект Розв’язування вправ із теми «Додавання та віднімання десяткових дробів»
Залиште Ваш коментар