572778971. Уранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прикрощі, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте її, розрахувати час — це ваш обов’язок, якщо ви цю проблему не вирішили — провини дитини в цьому немає.

3. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, застережень: «Дивися, поводься добре!», «Щоб не було поганих балів» тощо. У дитини попереду важка праця.

4. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, а згодом сама все розкаже.

5. Зауваження вчителів вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть із дитиною спокійно.

6. Після школи дитина не повинна сідати відразу за виконання завдань, необхідно 2-3 години відпочити.

7. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хвилин необхідно відпочивати 10-15 хвилин.

8. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. А коли вже потрібна допомога, то без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: «не хвилюйся», «ти все вмієш», «давай поміркуємо разом», «згадай, як пояснював учитель» тощо.

9. Під час спілкування з дитиною не вживайте фразу: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…».

10. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий стан.

11. Залучайте дітей до хатньої і суспільної праці, точно визначте коло їх обов’язків.

12. Учіть підлітка:

- цінувати дружбу, поважати суспільну думку;

- правильно оцінювати свою поведінку й поведінку інших;

- порівнювати свої дії з діями інших, робити відповідні висновки.

13. Виховуйте:

- витримку, наполегливість, готовність переборювати труднощі.

- чесність, правильність, уміння відстояти честь свою, родини, колективу тощо.

14. Виробляйте звичку сумлінно виконувати завдання, доручення вчителів, батьків, учнівського колективу.

15. Коли ваша дитина прокидається, скажіть їй «Доброго ранку!» і не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не із зауважень і сварок.

16. Коли дитина повертається зі школи, запитайте: «Що сьогодні було цікавого?»

17. Ваша дитина принесла бали на семестр. Знайдіть за що її похвалити.

18. Постійно говоріть дитині: «Ти гарний, але не кращий за інших».

19. Скажіть дитині: «Не будь чепуруном — у класі не люблять чепурунів, не будь і замазурою — у класі таких не люблять. Будь просто акуратним»..

20. Коли ви роздратовані, почніть говорити з дитиною тихо, ледь чутно, тоді роздратування відразу проходить.

Якою ви повинні відпускати дитину до школи — Учень повинен приходити до школи чистим: із чистими руками, шиєю, обличчям. Нігті на руках повинні бути коротко обрізані, волосся охайно розчесане. — Учень повинен одягатися в чисту, охайну учнівську форму. Взуття повинно бути начищеним, чистим. Що повинно бути у портфелі:— Учень повинен мати при собі чисту носову хусточку.— У портфелі мають бути акуратно складені речі, потрібні для занять на цей день.— Книжки слід обгорнути. На обгортці має бути напис: предмет, прізвище учня, клас та номер школи.— Щоб зошити мали охайний вигляд, потрібно класти їх у папку.— Олівці, ручки покладіть у пенал.— Стежте за, тим, щоб звечора все було готове до навчального дня і в портфелі не було нічого зайвого.