Орігамі (складений папір) — древнє мистецтво складання фігурок з паперу. Мистецтво орігамі своїм корінням сягає у древній Китай, де і була відкрита.
Спочатку орігамі використовувалося в релігійних обрядах. Довгий час цей вид мистецтва був доступний лише представникам вищих станів, де ознакою хорошого тону було володіння технікою складання з паперу. Тільки після другої світової війни орігамі вийшло за межі Сходу і потрапило в Америку і Європу, де відразу знайшло своїх шанувальників.

У 1960-х мистецтво орігамі стало поширюватися по всьому світу, першим отримало поширення модульне орігамі, а потім і численні течії, включаючи кірігамі. Зараз орігамі перетворилося по-справжньому в міжнародне мистецтво.

Модульне орігамі

Однією з популярних різновидів орігамі є модульне орігамі, в якому ціла фігура збирається з багатьох однакових частин (модулів). Кожен модуль складається за правилами класичного орігамі з одного аркуша паперу, а потім модулі з’єднуються шляхом вкладання їх один в одного, що з’являється при цьому сила тертя не дає конструкції розпастися. Одним з найбільш поширених об’єктів модульного орігамі є кусудама, об’ємне тіло кулястої форми.

Складання по розгортці

Розгортка — один з видів діаграм орігамі, який представляє собою креслення, на якому зображені всі складки готової моделі. Складання по розгортці складніше складання за традиційною схемою, однак, даний метод дає не просто інформацію, як скласти модель, але і як вона була придумана — справа в тому, що розгортки використовуються при розробці нових моделей орігамі.

Папір та інші матеріали:

Хоча для складання підходить практично будь-який листовий матеріал, вибір останнього дуже сильно впливає як на процес складання, так і на остаточний вигляд моделі.     Існує також спеціальний папір для орігамі, часто звана «камі» (папір по-японськи), яка продається відразу у вигляді квадратів, чиї розміри по стороні варіюються від 2,5 см до 25 см і більше. Зазвичай одна сторона такого паперу біла, а інша — кольорова, але зустрічаються і двокольорові різновиди і різновиди з орнаментом. Папір для орігамі трохи легше принтерного, що робить її придатною для широкого класу фігурок.

Моделі многогранників за допомогою орігамі

Великий додекаедр

1
1А. Вирізати деталі
1Б. Напишіть букви деталей на задній частині
1С. Написати листа, поряд з зовнішньої лінії на задній частині поблизу лінії

великий додекаедр

2. Оцінка внутрішньої лінії

2

3. Складіть по лініям вперед та складіть інші лінії у зворотньому напрямку

3

4. Склей частини

4

5. Клей сторони з буквою A частина B на вкладці частина А з буквою В.

6

6. Складіть з частинами А іВ. Клей на стороні з буквою в частині C вкладку з літерою C.

5

7. Продовжувати частин A, B і C. Клей стороні з буквою в частині D вкладку з буквою D.

7

Усічений ікосаедр

Усічений ікосаедр-це футбольний м’яч, як многогранник. На цій сторінці ви знайдете фотографії з усіченого ікосаедра і ряд варіацій на усіченого ікосаедра.

8910

Інструкція виготовлення усіченого ікосаедра   ЗАВАНТАЖИТИ

Паперова модель складена з чотирьох кубиків

31
31

Інструкції по з’єднанню чотирьох кубиків:
1А. Вирізати деталі
1Б. Напишіть номери деталей на задній частині

32

2. Оцінка внутрішньої лінії

33

3. Складіть душі не чув лінії вперед та складіть інші лінії у зворотньому напрямку

34

4. Клей частин (вкладка без числа)

35

5. Клей частини 2 на вкладці частина 1 з номером 2.

36

6. Складіть з частинами 1 і 2. Клей частина 3 на вкладці з номером 3

37

7. Складіть з частинами 1, 2 і 3. Клей частина 4 на вкладках з цифри 4.

39

8. Складіть з частинами 1, 2, 3 і 4. Клей частина 5 на вкладках з цифри 5.

38

9. Складіть з частинами 1, 2, 3, 4 і 5. Клей частина 6 на виступи з номером 6 і т. д.