Ребуси — це гра, в якій зашифровані слова, фрази або цілі вислови за допомогою малюнків у поєднанні з буквами й знаками.

Правило 1. Зображені на малюнках предмети і живі істоти найчастіше (за рідкісним винятком) читаються слова в називному відмінку і в однині. Іноді потрібний об’єкт на зображенні вказується стрілкою.

Правило 2. Якщо картинка намальована догори ногами, читаємо слово задом наперед. Наприклад, намальований догори ногами кіт — читаємо СТРУМ.

Правило 3. Коми після картинки вказують, скільки букв потрібно прибрати з кінця слова, що позначає те, що зображено на картинці. Наприклад, намальована коза з двома комами після неї — читаємо КО.

Правило 4. Перевернуті коми перед картинкою вказують, скільки букв потрібно прибрати на початку слова, що позначає те, що зображено на картинці. Наприклад, намальований слон з комою перед картинкою — читаємо ЛОН.

Правило 5. Над картинкою або під нею можуть з’явитися цифри. Кожна цифра — це номер букви в слові: 1 — перша буква слова, 2 — друга літера, 3 — третя, і так далі. Певний набір цифр під або над картинкою говорить про те, що потрібно взяти тільки ці букви і прочитати їх у вказаному порядку. Перекреслена цифра означає, що дана літера повинна бути опущена. Наприклад, намальований кінь і цифри 2,1 під ним — читаємо ОК. При об’єднанні прикладів у правилах 3, 4 і 5 отримуємо загадане слово КОЛОНОК.

Правило 6. Знак рівності між літерами означає заміну певної літери (або поєднання літер). Знак рівності може бути замінений на стрілку. Дія заміни позначається і третім способом — букви, які замінюються, перекреслюються, а над ними пишуться замінюють. Наприклад, намальований кріт, а поруч перекреслені букви РО і зверху літера І — читаємо КІТ.

Правило 7. Букви можуть бути зображені усередині інших букв, над іншими літерами, під і за ними. У таких випадках необхідно зрозуміти, в яких просторових відносинах складаються зображені букви. Наприклад, усередині букви Про намальовані букви ЛК — читаємо ВОВК (хоча можна прочитати і як ЛКВО). Зверху написані літери АР, знизу ОК — читаємо ПОДАРУНОК (можна було прочитати і ОКПОДАР, НАДОКАР, АРНАДОК — але тут вже доводиться вибирати те, що підходить за змістом). Попереду написані літери ТАК, ззаду ЧА — читаємо ЗАВДАННЯ.

Правило 8. Букви можуть бути зображені на поверхні інших букв. Наприклад, зображена велика буква Н, а по ній розкидані маленькі І — читаємо ПОНІ.

Починаємо:

Загадка:

d5c0a855

Ребуси математичні:

7c43b1a660de304a